• Modelový parlament

• Naši skvelí chalani GYMSU v parlamente

V dňoch 23.-24. apríla sa v Národnej rade Slovenskej republiky konal 1. ročník Modelového parlamentu SR.
            Z našej školy sa ho zúčastnili z I.A Samuel Steiner a z II. A Samuel Petráš.
            Modelový parlament je simulované zasadnutie Národnej rady, kde študenti stredných škôl predkladajú vlastné návrhy zákonov vo výboroch a na druhý deň o nich hlasujú priamo v rokovacej sále NR SR.
            Túto akciu svojou návštevou poctili aj bývalý premiér Mikuláš Dzurinda či podpredseda NR SR Gábor Grendel.
            Teší nás, že aj študenti GYMSU sa zaujímajú o politiku a verejné dianie. Ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Tretiaci zožali úspech v krajskom kole Stredoškolskej odbornej činnosti

• 30. 3. 2022 sa konal 44. ročník krajského kola stredoškolskej odbornej činnosti online formou.  Našu školu reprezentovali žiačky III.B  Karolína Mentelová a Tamara Kubičková a žiaci III.A Matej Zeleňák, Juraj Prusák, Filip Pekar a Miroslav Klinga.   Napriek sťaženým podmienkam sa našim tretiakom v KK SOČ darilo výborne.

Karolína Mentelová a Tamara Kubičková so svojou prácou Krok vpred od bodu zlomu v odbore Pedagogika, psychológia, sociológia  získali 1. miesto. V práci  dievčatá skúmali hranicu zrodu psychických problémov u mladých ľudí s cieľom nájsť, správne určiť hranicu zlomu a zároveň navrhnúť riešenie, ako sa vrátiť späť do normálu.

1.miesto v kategórii Životné prostredie, geografia, geológia so svojou prácou Návrh a vybudovanie uzamykateľných stojísk v meste Šurany získali Matej Zeleňák a Juraj Prusák. V práci sa žiaci venovali mapovaniu mesta Šurany a vytvoreniu mapy s návrhom nových stojísk. Obe dvojice so svojimi prácami postupujú do celoštátneho kola SOČ, ktoré sa bude konať v dňoch 26.- 29. 4. 2022 v Bardejove.

Nosnou problematikou stredoškolskej odbornej činnosti  Filipa Pekara a Miroslava Klingu v práci Prečo ťa škola nikdy neurobí bohatým?  v odbore Ekonomika a riadenie bola finančná gramotnosť ako cesta k zmysluplnému nakladaniu s vlastnými finančnými prostriedkami. Chlapci sa umiestnili na krásnom 4. mieste.

Naši žiaci k príprave na  KK SOČ pristupovali zodpovedne, práce a ich prezentácie boli na vysokej kvalitatívnej úrovni.  Srdečne blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu Gymnázia a veríme, že sa aj do ďalších projektov  budú naši žiaci púšťať s takou chuťou a odhodlaním, aké prejavili  pri  stredoškolskej  odbornej činnosti! Mgr. K. Hoppanová

• Deň Zeme

•   Dnešný deň 22.apríl 2022 Deň Zeme je významným dňom nielen pre našu školu, ale aj pre celý svet. Pripomíname si aká je naša Zem jedinečná, ako ju zveľaďovať a chrániť. Pri tejto príležitosti žiaci 1.B triedy v rámci predmetu environmentálna výchova vysadili ihličnaté a listnaté stromy v okolí budovy školy. Svojim činom skrášlili okolie školy, pozitívne motivovali ostatných žiakov a prispeli k zveľadeniu prírody. Deň Zeme - fotogaléria