• Oznam

• Úradné hodiny počas letných prázdnin  od 1. 7. 2024  do 31. 8.  2024 sú každý pracovný deň

od 8.00 hod. do 12.00 hod.

• Slovenka roka 2024

• ABSOLÚTNA SLOVENKA ROKA 2024 - ALENKA VANKOVÁ - absolventka Gymnázium Šurany 💐Srdečne blahoželáme a tešíme sa z veľkého úspechu Alenky Vankovej, ktorá sa stala Absolútnou Slovenkou roka 2024!💐 Ing. Alena Vanková je manažérka riadenia prevádzky 1. a 2. bloku Atómovej elektrárne Mochovce a členka organizácie Ženy v jadre. Zvíťazila taktiež v kategórii Biznis a manažment. Gratulujeme.

• Odborná zahraničná exkurzia Rakúsko - Taliansko

• Na sklonku školského roka 2023/24 sa výber žiakov vybral na zaujímavú poznávaciu exkurziu, ktorá začala v nádhernom areáli Kristallwelten Swarovski v Rakúsku. Po krištáľových scenériach nasledovala prehliadka mesta Innsbruck. Prvé ubytovanie bolo v južnom Tirolsku, v severnom Taliansku v dedinke Mühlbach. Nasledujúci deň sme začali prehliadkou mesta Bolzano. Zaujímavosťou bolo zhliadnutie Ötziho - vynikajúco zachovanej prirodzenej múmie človeka z doby približne 3300 pred Kr., ktorého našli v ľadovci v roku 1991. Krásne zážitky si odnášali všetci účastníci z mesta Rómea a Júlie z Verony, kde sme si aspoň trošku oddýchli z horúčav vo veľkolepej Aréne. Podvečer nás už prilákalo Jadranské more v letovisku v Benátskom zálive Lido di Jesolo, kde sme boli ubytovaní 3 noci. Popri kúpaní sme si spríjemňovali deň vodným volejbalom, dokonca sme si zahrali súťaž, v ktorej suverénne vyhrali žiaci z I.A triedy. Jeden deň sme strávili v Benátkach, kde sme si mimo iného užívali plavbu s gondoliermi po uličkách. Po ceste domov sme navštívili mesto v centre talianskych Dolomitov Cortina d' Ampezzo, ktoré sa pripravuje v roku 2026 na dejisko zimných olympijských hier. Srdečná vďaka patrí cestovnej kancelárii Europa Turist pod vedením Zdenky Feherpatakyovej, ako i skúseným šoférom. Za takúto exkurziu takmer bez chyby patrí Zdenke klobúk dolu, bolo nás všetkých 107 🙂♥️🙏. Vďaka patrí i všetkým žiakom za správne priateľské prežívanie exkurzie. Za gymnázium ďakujem za organizovanie Mgr. Karin Mentelovej, pedagogický dozor Mgr. Kristíne Kvasnovskej, Mgr. Sabíne Bachnovej a RNDr. Zite Baraňayovej. Aj táto forma vzdelávania prináša to správne ovocie. Ing. Mgr. Alžbeta Danielová, riaditeľka školy Fotogaléria exkurzia Rakúsko - Taliansko.

• Riaditeľský výlet

• Riaditeľský výlet sa v školskom roku 2023/24 uskutočnil na Liptove v Demänovskej doline. Výber 20 žiakov spoločne prežili krásne nezabudnuteľné chvíle od 31.5. - 2.6.2024 na Chopku, v Demänovskej jaskyni Slobody,  v prírode a na hoteli FIM, v bazéne, vo wellness, sprevadzaný spoločenskými hrami i Grétkiným spevom na gitare ♥️ Ďakujem za tímovú priateľskú náladu všetkým i pedagogickému dozoru p. prof. Blaškovi. Boli ste všetci fakt skvelí 👍♥️🙏🙂 Fotoalbum Riaditeľský výlet.