• Ing. Pavol Straňák

• Ing. Pavol Straňák, pilot dopravného lietadla,  rok ukončenia  1981

• Ako si spomínam na študentské časy? Samozrejme ako na bezstarostné časy. Aj časy  bifľovania! Nechcem, aby to pri tejto príležitosti znelo ako fráza, ale študentské časy na gymnáziu asi boli pre mňa zásadné pri rozhodovaní  čo ďalej a ,samozrejme, mali vplyv aj na formovanie osobnosti.  Prvé prekvapenie pri začatí štúdia na gymnáziu? Obrovský skok oproti štúdiu na základnej škole! Štúdium na Gymnáziu v Šuranoch nepostrádalo kvalitu ani ľudský prístup pedagógov. Pri tejto príležitosti nemôžem nespomenúť moju triednu profesorku Annu Filagovú. Bola prísna, ale kvalitná profesorka, zažili sme s ňou aj veľmi pekné chvíle na školských výletoch a brigádach.

Ja osobne som vždy mal radšej predmety prírodovedné, určite mi aj pomohli najviac pri ďalšom štúdiu na vysokej škole, ale ďaleko viac času a úsilia som musel venovať štúdiu toho, čo ma vôbec nezaujímalo. Na druhej strane, štúdium aj tých "nezaujímavých" predmetov určite malo vplyv na môj všestranný rozhľad. Preto považujem štúdium za nesmierne dôležité, a to v každej dobe.