• MUDr. Peter Vogel

• MUDr. Peter Vogel, primár na traumatologickom oddelení FN v Nových Zámkoch, rok ukončenia  1971
          • Počas strednej školy sa mladý človek rozhoduje, čo chce vlastne v živote robiť. To znamená, že sa musí rozhodnúť, či bude ďalej študovať, alebo čím sa vlastne chce živiť. Mám taký dojem, že za mojich študentských  čias sa mladí ľudia skôr rozhodovali na základe toho,  čo ich bude baviť alebo k čomu majú vzťah. V súčasnosti sa všetko posudzuje len na základe peňazí a asi už aj malé deti majú zmapované, ktoré povolania sú dobre platené. Na strednej škole človek získal mnoho priateľov, mnohé priateľstvá pretrvávajú roky, musím povedať, že priateľské putá získané na strednej škole sú (aspoň čo sa týka mojej osoby) pevnejšie než tie, ktoré som získal počas vysokoškolských štúdií.

Vzdelanie  a hlavne znalosť cudzích jazykov  je doslova  bránou do sveta. V súčasnosti je asi dostupnejšie než za bývalého režimu, ale zároveň si myslím, že kvalita niektorých vysokých škôl u nás je spochybniteľná... Treba tiež dodať, že asi najpodstatnejšie je to, ako dokáže človek  na sebe pracovať. Život potom skôr alebo neskôr ocení jeho vytrvalosť.