• PaedDr. PhDr. Denisa Selická, PhD.

•
          • V roku 1987 putovali moje kroky do Gymnázia v Šuranoch. V triede čakalo 31 študentov a ujala sa nás naša super triedna pani profesorka Anna Filagová. Boli sme jej deti, učila nás chémiu, robili sme pokusy, chodili aj k nej domov na návštevu a na výlety.

Študentský život začal veselo, vždy v mesiaci september sme chodili do vinohradov oberať hrozno a na zemiaky. To bolo veľmi veľa veselých zážitkov. Každé ráno som sa tešila do školy, na spolužiakov, na vyučovanie, hlavne na zážitky, ktoré boli každý deň iné.

Boli to roky štúdia, ktoré sa dali zvládnuť zodpovednosťou, ktorú nám vštepovali naši páni profesori. Dnes im ďakujem, pretože sme na vedomostiach a zručnostiach mohli stavať a pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

Ja som si vybrala Pedagogickú fakultu v Nitre, neskôr som si rozšírila aprobáciu na Pedagogickej fakulte UMB v Banskej Bystrici a neskôr aj na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave, kde som pokračovala doktorandským štúdiom, čo som zúročila v mojej pedagogickej praxi. Základ vedomostí na našom starom gympli bol výborný. Bol to bezstarostný život plný zaujímavých príhod.

A čo popriať gymnáziu? Prajem veľa usilovných študentov, aby robili dobré meno a boli všetci hrdí, kde študovali. Pánom profesorom prajem veľa zdravia a úspechov v krásnej pedagogickej práci. Pani riaditeľke želám veľa tvorivosti, úspechov a ochrannú ruku nad naším Gymnáziom v Šuranoch.